Vaizdo projekcinės sistemos
Vaizdo projekcines sistemas sudaro projektoriai ir projekciniai ekranai. Tokios sistemos ypač aktualios ieškant mobilaus, didelį vaizdą teikiančio ir kaštus tausojančio sprendimo.
Kalbant apie projektoriaus pasirinkimą, ypatingai svarbu įvertinti jo skiriamąją gebą, šviesos šaltinio tipą bei projektoriaus ryškumą. Pastarasis yra vienas svarbiausių projektoriaus parametrų, lemiančių tai, kaip ryškiai projektoriuje bus atvaizduojamas vaizdas.
Svarbu atkreipti dėmesį ir į patalpos, kurioje bus montuojamas projektorius, apšvietimą. Taip pat svarbu atsižvelgti į šviesos šaltinio, kuriančio projektoriaus šviesos srautą, tipą. Šviesos šaltiniai gali būti: lempiniai, lazeriniai arba LED.
Lempiniai šviesos šaltiniai veikia trumpiau nei lazeriniai ar LED, todėl jie dažniausiai naudojami mažesnio galingumo projektoriuose. Įprastai jie veikia nuo 10 iki 15 tūkst. valandų.
Vienas populiariausių sprendimų – tai lazeriniai šviesos šaltiniai, veikiantys iki 20 tūkst. valandų.
Ypač dažnai šiomis dienomis, kaip pakaitalas lempiniams šviesos šaltiniams, naudojamas LED arba LED ir lazerio šviesos šaltinio hibridas. Lyginant su lempiniais ir lazeriniais šviesos šaltiniais, šis pasirinkimas yra ilgaamžiškiausias – veikia net iki 30 tūkst. valandų.
Dar vienas svarbus projektoriaus aspektas – jo skiriamoji geba. Kuo ji aukštesnė, tuo detalesnis vaizdas bus atvaizduojamas projektoriaus ekrane. Pavyzdžiui, mažesnio dydžio projekcijai dažniausiai pakanka WXGA raiškos, tačiau didesnei siūlome rinktis WUXGA raišką.
Dėmesį būtina atkreipti ir į projektoriaus technologiją, kuria yra formuojamas vaizdas. Šiuo metu egzistuoja 3 tipai: 3LCD, 1DLP ir 3DLP. Nors 3LCD technologija yra pigiausia, tačiau su DLP technologija išgaunamos ryškesnės spalvos ir didesnis spalvinis kontrastas.
Projekcijos kontrasto ir atvaizdo kokybei įtaką taip pat daro projekcinės medžiagos atspindžio koeficientas. Siekiant pagerinti projekcijos kontrastą, rekomenduojamas mažesnis nei 1 atspindžio koeficientas, pavyzdžiui 0,8. Jei projektorius yra didelis ir nepakankamai ryškus, tuomet rekomenduojame rinktis didesnį atspindžio koeficientą, pavyzdžiui, 1,8.
Projekciniai ekranai parenkami priklausomai nuo poreikio ir situacijos. Jie gali būti mobilūs rėminiai ekranai, motorizuotu būdu suvyniojami į kapsulę arba fiksuotai sumontuojami ant sienos. Minėtų ekranų medžiaga gali būti priekinės projekcijos, kai projektorius montuojamas prieš ekraną, arba galinės, kai projektorius montuojamas už ekrano. Tam tikrais atvejais projekcinė medžiaga gali būti tiek priekinės, tiek galinės projekcijos.
Klientai
Mumis pasitiki ir mūsų paslaugomis bei sprendimais naudojasi Lietuvos verslo ir viešojo sektoriaus lyderiai.