Belaidžiai tinklai (wifi)
Belaidis ryšys tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, leidžiančia būti visuomet pasiekiamiems ir patiems pasiekti informaciją iš bet kurios pasaulio vietos. Belaidės technologijos pakeitė mūsų ryšio ir bendravimo pobūdį: jos leidžia perduoti duomenis nenaudojant kabelių, o tai lemia didesnį lankstumą ir mobilumą. Jos taip pat suteikia galimybę greitai ir nebrangiai išplėsti kompiuterių tinklus, kai technologijoms, kurių veikimui reikalingi kabelių tiesimo/klojimo sprendimai, yra ekonomiškai nenaudingi. Šiandien dažniausiai naudojami trys pagrindiniai belaidžių tinklų tipai: „Wi-Fi“, „Bluetooth“ ir korinio ryšio tinklai.
„Wi-Fi“ yra labiausiai paplitusi belaidžio ryšio forma, naudojama namuose, biuruose, kavinėse ir kitose viešosiose erdvėse. Naudodami „Wi-Fi“, prie belaidžio tinklo galite prijungti kelis įrenginius ir turėti prieigą prie greito interneto. „Wi-Fi“ technologija naudoja radijo bangas, kuriomis yra perduodami duomenys tarp įrenginių ir modemo. Svarbu paminėti, kad Wi-Fi greitis ir diapazonas gali skirtis priklausomai nuo tinklo konfigūracijos ir fizinių aplinkos kliūčių.
„Bluetooth“ yra trumpojo nuotolio belaidžio ryšio technologija, pirmiausia naudojama ryšiui tarp netoliese esančių įrenginių sukurti. Jis dažniausiai naudojamas perkelti informacijai iš vieno mobiliojo telefono į kitą, prijungti belaides ausines bei kitus išorinius įrenginius. Duomenų perdavimui „Bluetooth“ naudoja trumpojo nuotolio radijo dažnį, todėl jo diapozonas yra ribotas - maždaug 10 metrų.
Korinio ryšio tinklai – 3G, 4G ir 5G – yra belaidžiai tinklai, naudojami mobiliajam ryšiui palaikyti. Šie tinklai leidžia vartotojams prisijungti prie interneto ir, naudojant mobiliuosius įrenginius, skambinti visur, kur yra korinio tinklo aprėptis. Korinio ryšio tinklai naudoja mobiliojo ryšio bokštus, kad užtikrintų aprėptį ir perduotų duomenis radijo signalais.