Interaktyvios lentos

Interaktyvios lentos mokykloms ir kitos multimedija priemonės dar visai nesenai mokyklose buvo itin svetimas dalykas.  Dabar darosi sunku įsivaizduoti klasę be projektoriaus, o greitai sunku bus įsivaizduoti be interaktyviosios lentos ar interaktyviojo ekrano. Jau dabar Lietuvos mokyklose yra 15–20 proc. klasių, kuriose yra interaktyviosios lentos. Žinoma, šių skaičių negalima lyginti su Vakarų šalių vidurkiu. Vakarų šalyse interaktyvių lentų skverbimasis siekia daugiau nei 90 proc. Pirmosios lentos Lietuvos klasėse atsirado gana vėlai, bet sparčiai veržiasi į mokyklas.

interaktyvios lentos
interaktyvios lentos


Iš ko susideda interaktyvios lentos

Interaktyviąją lentą sudaro projektorius bei specialios lentos su lietimui jautriu paviršiumi arba specialiomis kameromis, arba davikliais lentos kraštuose. Be to, gali būti specialių arba paprastų rašiklių. Dauguma interaktyvių lentų gamintojų perkant interaktyviąją lentą suteikia ir programinę įrangą.


Kaip išsirinkti interaktyvią lentą

Interaktyviųjų lentų pasiūla yra labai didelė, todėl tikrai nelengva išsirinkti tinkamą interaktyviąją lentą, kurios kokybė atitiktų kainą. Kiekvienas gamintojas išskiria savo privalumus. Pirmiausia, reikia suprasti vieną dalyką, kad interaktyvioji lenta yra įvesties ir išvesties įrenginys vienu metu ir gali veikti su bet kokia programine įranga. Net jeigu kažkas ir teigia, kad viena ar kita programinė įranga veiks tik su viena ar kita interaktyviąja lenta – netikėkite.  Tai supratus interaktyviąją lentą išsirinkti darosi lengviau. Esminiai dalykai, į kuriuos tikrai verta atkreipti dėmesį perkant interaktyviąją lentą:

 • Interaktyviųjų lentų gamintojas:Jeigu rinksitės pačių populiariausių gamintojų interaktyviąsias lentas, tai vien už to gamintojo populiarumą papildomai sumokėsite daugiau nei iki 50 proc. kainos, palyginus su analogišku, bet ne tokio populiaraus gamintojo gaminiu. Ilgą laiką buvę itin populiarūs gamintojai praranda savo pozicijas rinkoje, nes mokyklos nenori mokėti už vardą – mokykloms reikia funkcijos, o ne grožio ar įvaizdžio.
 • Programinė įranga:Rekomenduojame neprisirišti prie vienos programinės įrangos. Specializuotos interaktyvios programinės įrangos yra itin sudėtingos ir mokytojai išnaudoja labai mažai jos galimybių. Rekomenduojame rinktis nemokamas programas ir nepermokėti už produktą. Galite naudotis „Microsoft Power Point“, „OneNote“, I3 ir kt. interaktyviomis programomis bet kurioms lentoms, nesumokėdami nė vieno cento ir neprisirišdami prie konkrečios programinės įrangos.
 • Projektorius:Galima nusipirkti pigų sprendimą su tolimojo židinio projektoriumi. Tokie projektoriai apšviečia mokytojus ir ne tik užstoja vaizdą, bet dar ir kenkia mokytojų sveikatai. Kai kuriose Europos šalyse tokio tipo projektoriai klasėse yra uždrausti. Rekomenduojame rinktis itin artimo židinio projektorius arba bent jau artimo židinio projektorius.
 • Interaktyviosios lentos: Interaktyviosios lentos išsiskiria tuo, kad turi skirtingus lietimui jautrius taškus, skirtingus paviršius ir skirtingus priedus. Dažniausiai prie interaktyviosios lentos dirba vienas žmogus (nebent interaktyvioji lenta būtų itin didelė), todėl jos lietimų skaičius neturėtų turėti didelės įtakos renkantis sprendimą (užtenka 4–10 lietimų palaikymo). Labai svarbu, koks yra interaktyvios lentos paviršius. Yra interaktyviųjų lentų, kurios turi dvigubus paviršius, t. y. ant jų galima rašyti tiek su žymikliais, tiek naudotis ja kaip interaktyviąja lenta.


Mūsų siūlomų gamintojų interaktyvių lentų privalumai

 • Visos lentos yra su dvigubu paviršiumi: galima rašyti su žymikliais arba apšviesti projektoriumi;
 • Prie visų lentų galima montuoti specialius sparnus, kurie gali būti keraminiai baltu paviršiumi, keraminiai languotu paviršiumi arba kreidiniai. Tuomet vienu metu galite rašyti standartinėmis priemonėmis ir šviesti projektoriumi;
 • Nuo 4 iki 10 lietimų vienu metu;
 • Lentų dydžiai: 77”, 87, 95”, 100” ir vienintelė pasaulyje 135” interaktyvioji lenta, prie kurios vienu metu gali dirbti net 4 vaikai;
 • Neriboto laikotarpio garantija lentos paviršiui;
 • Unikali ir itin paprasta naudoti interaktyvioji programinė įranga, kuri veikia naršyklėje, be to, galite importuoti populiariausių lentų programinės įrangos failus;
 • Galite naudoti specialius papildytos realybės įrankius (skriestuvą, liniuotę, matlankį).

 

Kas yra interaktyvios lentos?

Susiję produktai

Gamintojai

Turite klausimų?

Susisiekime!

Arba užpildykite formą

Pavyzdžiui: UAB Pavyzdys