Šiomis dienomis bet kuri didesnė AV instaliacija neišsiverčia be komutacinės įrangos ir valdymo elementų. Jie, kaip įprasta, tampa visos sistemos stuburu perduodant garsą ir vaizdą iš vieno taško į kitą.

Vienas iš svarbiausių komutacinių elementų sistemoje yra matricinis vaizdo komutatorius. Jo dėka bet kuri vaizdo įvestis gali būti nukreipta į bet kurią išvestį. Pavyzdžiui, turint daug grindinių dėžučių su vaizdo įvestimis, prijungus vaizdo šaltinį į bet kurią iš jų, vaizdą galima nukreipti į bet kurį pasirinktą ekraną ar projektorių. 

Esant reikalui vaizdą perduoti tarp dviejų nutolusių taškų, pavyzdžiui, kai įprasto HDMI kabelio ilgio nebeužtenka, naudojami keitikliai, kurie tarpusavyje, priklausomai nuo reikiamo perduoti atstumo, jungiami tinklo arba optiniais kabeliais. Tinklo kabeliais perdavimo atstumas dažniausiai siekia iki 100 metrų, o optiniais, priklausomai nuo veikimo režimo, iki 500 metrų arba iki 20 km. 

Kai vaizdo ir garso perdavimo iš taško į tašką nepakanka, naudojamas pastaruoju metu itin populiarėjantis perdavimo būdas „AV over IP“. Jis, siekiant vaizdą perduoti iš vieno taško į kitą, leidžia naudotis įprasto tinklo infrastruktūra, nenaudojant aukščiau minėtų komponentų kaip matricinis vaizdo komutatorius ar įprasti vaizdo perdavimo keitikliai. 

Patalpoje, kurioje yra itin svarbi garso kokybė, labai svarbu naudoti ir garso procesorius. Jie atlieka ne tik garso komutavimo ir miksavimo funkcijas, tačiau, panaudojant sudėtingus garso apdorojimo algoritmus, užtikrina, kad patalpoje sumontuotų garsiakalbių skambesį būtų galima pritaikyti pagal patalpos akustiką. Taip garsiakalbiai skambės tinkamai bei bus išgaunama maksimaliai aukšta garso kokybė. Tokiu pačiu principu, kaip ir vaizdas, garsas taip pat gali būti perduodamas dideliais atstumais panaudojant „Audio over IP“ technologiją, tarkime, populiariausią protokolą – „DANTE“. 

Įprasta, kad kuo sudėtingesnė komutavimo įranga naudojama, tuo sunkesnis tampa ir jos valdymas, o jam palengvinti neišvengiamai yra naudojamos vaizdo ir garso įrangos valdymo sistemos. Kaip pagrindinė valdymo sistemos dalis dažnu atveju yra valdymo procesorius, kuris apdoroja visas valdymo komandas ir yra naudojamas fiziniam valdymo sistemos apjungimui su valdomais įrenginiais. 

Tam, kad tokia sistema naudotis būtų patogu, neatsiejama valdymo sistemos dalis yra valdymo panelė, kuri gali būti tiek su lietimui jautriu ekranu, tiek valdoma mygtukais. Panelei turint liečiamą ekraną, „Lantel“ gali pasiūlyti patogią vartotojo sąsają, kuri bus pritaikyta konkrečiai užsakovų poreikiams pagal įsigytą valdomą sistemą. Pasirinkus mygtukinę valdymo panelę, mygtukams yra priskiriamos iš anksto numatytos ir vartotojams patogios funkcijos.

Mūsų klientai

Iškilo klausimų? Susisiekite su mumis!