Vaizdo projekcines sistemas sudaro projektoriai ir projekciniai ekranai. Tokios sistemos naudojamos siekiant mažesniais kaštais išgauti didesnį vaizdą, taip pat ypač aktualios, kai reikalingas mobilus sprendimas.

Kalbant apie projektorių pasirinkimą, čia ypatingai svarbi jo skiriamoji geba, šviesos šaltinio tipas bei projektoriaus ryškumas. Pastarasis yra vienas svarbiausių projektoriaus parametrų. Jis lemia, kaip ryškiai bus atvaizduojamas vaizdas. Svarbu, kad jis priklauso nuo patalpos apšvietimo, kuriame planuojama rodyti vaizdą. 

Ne mažiau svarbu ir kokio tipo šviesos šaltinis sukuria projektoriaus šviesos srautą. Šviesos šaltiniai gali būti lempiniai, lazeriniai ir LED. Lempiniai šviesos šaltiniai veikia trumpiau nei lazeriniai ar LED, todėl jie dažniausiai naudojami mažesnio galingumo projektoriuose. Esant nedideliam galingumui, jų tarnavimo laikas siekia iki 10-15 tūkst. val. Šiomis dienomis, kaip pakaitalas lempiniams šviesos šaltiniams, naudojamas LED arba LED ir lazerio šviesos šaltinio hibridas. Šis šviesos šaltinio tipas nuo lempinių skiriasi savo tarnavimo laiku, kuris gali siekti iki 30 tūkst. val. Tuo tarpu lazerinių šviesos šaltinių tarnavimo laikas siekia 20 tūkst. val. ir yra vienas populiariausių sprendimų. Dar vienas svarbus dalykas renkantis projektorių – jo skiriamoji geba. Kuo ji aukštesnė, tuo vaizdas bus atvaizduojamas detaliau. Pavyzdžiui, mažesnio dydžio projekcijai dažniausiai pakanka WXGA raiškos, tačiau didesnei siūlome rinktis WUXGA. 

Dėmesį būtina atkreipti ir į projektoriaus technologiją, kuria formuojamas vaizdas. Jų gali būti 3 tipai: 3LCD, 1DLP ir 3DLP. 3LCD technologija yra pigiausia iš pastarųjų, tačiau su DLP technologija yra išgaunamos ryškesnės spalvos ir didesnis kontrastas.

Kita projekcinių sistemų dalis yra projekciniai ekranai. Jie, priklausomai nuo aplikacijos, gali būti suvyniojami (rankiniai arba elektriniai), rėminiai (stacionarūs) ir mobilūs. Renkantis ekraną būtina atkreipti dėmesį į jo medžiagą. Ji gali būti priekinės projekcijos, galinės arba būti tokia, ant kurios projektuoti galima iš abiejų pusių. 

Taip pat yra svarbus projekcinės medžiagos atspindžio koeficientas, kuris turės įtakos atvaizdo kokybei. Siekiant pagerinti projekcijos kontrastą, rekomenduojamas mažesnis nei 1 atspindžio koeficientas, pavyzdžiui 0,8, tačiau jei projektorius nepakankamai ryškus, didesnis, tarkime, 1,8.

Mūsų klientai

Iškilo klausimų? Susisiekite su mumis!