Tai sistemos, kurios grupei žmonių tarpusavyje leidžia bendrauti ir bendradarbiauti per nuotolį ir dažniausiai yra diegiamos susitikimų bei posedžių kambariuose. Būtini vaizdo konferencinių sistemų elementai – ekranas, kamera, mikrofonai bei garsiakalbiai.

Vaizdo konferencines sistemas pagal susitikimų kambarius galima išskirti į dvi grupes: mažus susitikimų kambarius, skirtus 2-6 žmonėms, ir vidutinius – 8-20 žmonių.

Kalbant apie mažus susitikimų kambarius, didžiausi iššūkiai čia kyla dėl to, kad atstumas tarp kameros ir konferencijoje dalyvaujančių žmonių dažniausiai yra mažas, todėl reikalingas ypač platus kameros apžvalgos kampas. Taip pat, jei skambutyje dalyvauja nedaug žmonių, ne mažiau svarbi ir tokios sistemos automatinio žmonių pritraukimo funkcija. Jos dėka pokalbis bus sufokusuotas tik į susitikime sėdinčius ir bendraujančius asmenis, o tai reiškia, kad bus išvengta papildomos ir nereikalingos erdvės atvaizdavimo. 

Taip pat įprasta, jog mažesniuose susitikimų kambariuose dažniausiai galima matyti ir mažesnius darbo stalus, todėl atkreipiame dėmesį, kad verta rinktis tokias sistemas, kurios sutaupo vietą ant stalo, o viename renginyje būna integruoti visi reikalingi elementai: kamera, mikrofonai ir garsiakalbiai.  

Kalbant apie vidutinius ir didelius susitikimų kambarius, seno tipo sistemose mikrofonai ir garsiakalbiai būdavo integruoti viename renginyje, kuris dažniausiai būdavo pastatomas stalo viduryje. „Lantel“ rekomenduoja rinktis tokį sprendimą, kur garsiakalbiai montuojami prie ekrano, o mikrofonai lieka ant stalo. Tai pokalbio metu pašnekovams padėtų išlaikyti akių kontaktą.

Ne mažiau svarbu, kad didesniuose susitikimų kambariuose, dažnu atveju, darbo stalai būna nestandartinių formų, todėl būtina atkreipti dėmesį, kad įgyvendinant projektą būtų parinktas teisingas mikrofonų kiekis bei jų išdėstymas. 

Tam, kad vaizdo konferencinis skambutis vyktų sklandžiai, ypač vidutiniuose ir dideliuose susitikimų kambariuose, yra naudojamos sistemos su dedikuotu kompiuteriu, o skambučio administravimui naudojamas valdiklis su liečiamu ekranu. Esant tokiam sprendimui, skambučiui atlikti nėra reikalingas asmeninis kompiuteris. Jam atlikti galima pasirinkti vieną iš pokalbių platformų (Zoom, Microsoft Teams ar kt.). Visgi svarbu žinoti, kad visada išlieka galimybė skambučiams naudoti savo asmeninį kompiuterį.

Mūsų klientai

Iškilo klausimų? Susisiekite su mumis!