Diskusines sistemas sudaro centrinis įrenginys ir staliniai pultai su mikrofonais. Pastarieji, priklausomai nuo salės tipo, gali būti įmontuojami į stalo paviršių, pastatomi ant jo arba bevieliai.
Diskusinė sistema taip pat gali atlikti ne tik diskusijos funkciją, tačiau ir balsavimo. Tai reiškia, kad kiekvieno dalyvio pultas gali turėti identifikacinės kortelės ar piršto atspaudo nuskaitymą, taip pat specialius balsavimui dedikuotus mygtukus. Naujos kartos pultuose mygtukus keičia lietimui jautrūs ekranai, kurie atlieka įprastų diskusinių pultų funkcijas ir jas papildo naujomis galimybėmis – naudojantis ekranais ir integruotomis kameromis galima tiesiogiai dalyvauti vaizdo konferencijose, peržiūrėti reikiamus dokumentus ir kitą vaizdinę medžiagą.
Didelio masto renginiuose bei diskusijose, kuriose dalyvauja skirtingų šalių atstovai, yra naudojamos ir sinchroninio vertimo sistemos. Pranešėjams kalbant, profesionalūs vertėjai, kurie sėdi uždarose vertėjavimo kabinose, sekdami pranešėjo kalbą per ausines, vykdo sinchroninį vertimą į atitinkamą užsienio kalbą. Tuo metu dalyviai sinchroninio vertimo imtuvų pagalba naudodami ausines realiu laiku gali klausytis pranešėjo sau suprantama kalba. Galiausiai, šios dvi diskusijų ir sinchroninio vertimo sistemos visiems diskusijos dalyviams užtikrins sklandžią komunikaciją ir garantuos abipusį supratimą.
Siekiant užtikrinti, kad renginį galėtų stebėti ir nedalyvaujantys asmenys bei jis galėtų būti transliuojamas ir įrašytas, „Lantel“ gali pasiūlyti sprendimą, kuris leis tai nesunkiai įgyvendinti. Tuo atveju, posėdžių salėje yra montuojamos valdomo judesio kameros, kurios seka kalbančius dalyvius ir perduoda vaizdą įrašymo-transliavimo įrenginiui. Taip vaizdo įraše matomas kiekvienas pasisakantis diskusijos dalyvis, o žiūrovai, esant poreikiui, transliacijos įrašo metu gali matyti ir vykdomos prezentacijos skaidres.